قوانین امور سختی و زیان آور

عزیزان جهت هرگونه سوال در خصوص مسایل سختی و زیان آور می توانند با ایمیل shahram35sal@yahoo.com  با بنده در میان بگذارند.

/ 4 نظر / 18 بازدید
ناشناس

باسلام خدمت کارشناس عزیز اینجانب مدت 20 سال در تعاونی شهر و روستا در قسمت تخلیه بار فعالیت بوده ام آیا سختی زیان آور به من تعلق می گیرد؟

شهرام

پاسخ: دوست عزیز چنانچه در حکم استخدامی شما مورد باربری و کارگر خدمات ذکر شده باشد این امکان وجود دارد تا در طی اعتراض روند کار شما سرعت بیشتری به وجود آید

مملوک

سلام آقا شهرام اینجانب در شرکتی مدت زیادی است که خیلی سخت کار می کنم و این سختی در حدی است که بنده دائماً در حال چرت زدن هستم آیا این هم شامل سختی کار می شود. و آیا می شود به جای دو سال برای من سه سال محاسبه شود؟

مملوک

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش گفت: کارگران شاغل در واحدهای صنعتی مشمول این قانون در صورت داشتن حداقل 25 سال سابقه می‌توانستند در صورت درخواست کارفرمایان مربوطه و پرداخت 50 درصد حق بیمه توسط کارفرما و مابه‌التفاوت 50 درصد حق‌بیمه و مستمری پرداختی تا رسیدن به سن بازنشستگی از سوی دولت از مزایای مستمری برخوردار شوند. لذا با توجه با اینکه حق بیمه مربوط به 5 سال آخر باقی مانده از دوره بیمه‌پردازی کارگران و پرداخت 5 سال مستمری زودتر از موعد، هزینه و بارمالی سنگینی به این سازمان دارد مسلما می‌بایست این هزینه ها به نحوی جبران شود. دکتر نوربخش با تأکید بر اینکه قانون‌گذار نحوه جبران این هزینه‌ها را مشخص کرده است، اظهار داشت: برای برخورداری کارگران مشمول این قانون از مزایای بازنشستگی، می‌بایست 50 درصد حق‌بیمه 5 سال باقی‌مانده افراد مشمول، توسط کارفرما و 50 درصد آن به همراه مستمری قابل پرداخت توسط دولت تأمین و پرداخت شود. مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی دلیل توقف اجرای این قانون طی برنامه پنجم توسعه را عدم تخصیص اعتبار سهم دولت عنوان کرد و گفت: با توجه به عدم امکان دولت برای اختصا